سوالات متداول


تگ RFID که به آن فرستنده خودکار و يا Transponder نیز گفته می شود، شامل يک تراشه نيمه هادی، يک آنتن و در برخی موارد یک باطری است .
قرائتگرهای RFID وسایل الکترونیکی هستند که حضور تگ ها را در محیط تشخیص داده و اطلاعات ذخیره شده در آنها را بازیابی میکنند. سه دسته عمده قرائتگرها بدین صورت می باشند:مدل ثابت - مدل دستی -مدل کارت
1- انواع تگ 2- انواع قرائتگر تگ 3- انواع چاپگر اطلاعات 4- آنتن- تقويت كننده سيگنال 5- نرم افزار مديريت اطلاعات
Radio Frequency Identification یا RFID به معنی ابزار تشخیص امواج رادیویی است. RFID دستگاه الکترونیکی کوچکی است که شامل یک تراشه کوچک و یک آنتن می باشد. این تراشه قادر به حمل حداکثر2000 بایت اطلاعات می باشد. می توان گفت دستگاه RFID کاربردی شبیه بارکد و نوارهای مغناطیسی نصب شده بر روی credit card ها یا کارتهای ATM دارد. RFID برای هر شیء یک مشخصه واحد ایجاد می کند که توسط آن از دیگر اشیا تفکیک خواهد شد.

بارکد اساساً راهی برای رمزگذاری اطلاعات در یک الگوی بصری است که یک دستگاه قرائتگر بارکد قادر به خواندن آن است. بارکد ترکیبی از میله( المان ) های سیاه و سفید است که از یک الگوریتم تعیین شده پیروی می کند. یک قرائتگر بارکد این المان های سیاه و سفید را می خواند و آن ها را به یک رشته متنی که کامپیوتر شما قادر به خواندن آن است تبدیل می کند.
بارکد یک بعدی (خطی) بارکد معمولی است که بیشتر مردم با آن آشنا می باشند. چندین نسخه از کدهای یک بعدی وجود دارد. برخی تنها اعداد را رمزگذاری می کنند در حالیکه گروهی دیگر می توانند تمامی کاراکترهای موجود بر روی صفحه کلید را رمزگذاری کنند. تمامی اطلاعات موجود در کد به صورت افقی از چپ به راست سازمان یافته است. این نوع از کدها توسط هر نوع بارکداسکنری خوانده می شوند.
اطلاعات در بارکدهای 2D به صورت عمودی و افقی سازماندهی شده است. این امر به بارکدهای دوبعدی این امکان را می دهد تا نسبت به بارکدهای یک بعدی اطلاعات بیشتری را با گرفتن فضای کمتری دربر گیرند. بارکدهای 2D برای درست قرائت شدن به یک اسکنر تصویر ساز نیاز دارند.
DPI مخفف نقطه در اینچ (Dots Per Inch) مقیاس رزولوشن چاپگر (وضوح چاپ) است. هر چه عدد مربوطه بالاتر باشد چاپ با وضوح بهتری انجام می گیرد. 203DPI برای اکثر کاربردها مناسب است اما در مواردی که لوگو/تصویر و یا لیبل های بسیار کوچک مورد استفاده هستند 300DPI و 600DPI مورد استفاده قرار می گیرد.
شما به یک چاپگر بارکد ، لیبل و همچنین یک نرم افزار طراحی لیبل بارکد برای ایجاد چاپ بر روی لیبل نیاز دارید. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید بارکد، متن و تصاویر را به تناسب نیازهای خود طراحی کنید و سپس آن را توسط چاپگر بارکد چاپ نمایید.
بارکد اسکنر ها برای عملکرد درست یه هیچ نرم افزار خاص یا درایوری نیاز ندارند. آنها مانند صفحه کلید به عنوان یک دستگاه ورودی عمومی توسط کامپیوتر شما تشخیص داده خواهد شد.

1- نصب ریبون را دوباره انجام دهید. 2- کالیبره را دوباره انجام دهید.
نصب لیبل را دوباره انجام دهید. کالیبره را دوباره انجام دهید.
از تنظیمات درایور Dark ness را بر اساس نوع ریبون انتخاب نمایید Wax,20-23 Resine 25-30
کالیبره نیاز دارد به صورت دستی کالیبره شود.
1-ریبون درست نصب نشده. 2-سنسورها ریبون و لیبل را تشخیص نمی دهند. 3-از ریبون و لیبل غیر استاندارد استفاده می شود.
-دارکنس بالا می باشد. 2-فشار هد پرینتر مناسب نمی باشد. 3-دستگاه نیازمند سرویس می باشد.(با خدمات سپاکو تماس بگیرید)
1-هد چاپگر ضعیف است و نیاز به تعمیرکاری دارد. 2-هد سوخته است ( به خدمات سپاکو مراجعه شود) 3-پلتن رولر خراب شده است. 4-ریبون و لیبل غیر استاندارد.
دارکنس بالا می باشد (بعد از انتخاب ریبون دارکنس مناسب آن را انتخاب نمایید)
درایور دستگاه بر روی پرینتر موجود نیست به صورت دستی اقدام به نصب پرینتر شود.
1-ارتباط بین PC و چاپگر برقرار نمی باشد. 2-پورت ارتباطی چک شود. 3-احتمال سوختگی پورت وجود دارد (ارتباط با خدمات سپاکو)